Rüzgar Jeneratörü Sistemi Otomatik Yağlama Sistemleri

  • pic1
   Pompalar
   ALL-10 PS serisi ürünler, yağlama amaçlı olarak üretilmiş pistonlu tip pompalardır. Gövdesi üzerine monte edilerek kullanılan ve basınçlı yağ çıkışını gerçekleştiren pompa elemanları bulunmaktadır. Bu pompa elemanları istenilen yağ çıkışı sayısına göre 1 ile 6 adet arasında pompaya eklenebilmektedir. Pompa haznesi içerisinde bulunan yağ pistonu sayesinde, pompanın çalışma pozisyonu etkilenmemektedir. Döner harekete sahip veya pozisyonu ve açısı sürekli değişebilen ekipmanlar üzerinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Yağ haznesi, pompa içerisindeki yağın miktarı dışardan kolaylıkla görülebilmesi için şeffaf polikarbonat malzemeden yapılmıştır. Hazne kapasite miktarı 6 litredir. Yağ haznesi içerisinde bulunan yay çekişli piston yapısı sayesinde farklı açılarda monte edilerek çalışmaya müsaittir. ALL-10 PS serisi pompalar standart ve EC tip (elektronik kontrol kartı akupleli) motor muhafazası tipleri ile kullanılabilmektedir. Bu sayede elektronik kontrol kartı ayrı veya bütünleşik olarak kullanılabilmektedir.
  • pic1
   Dağıtıcı
   ALLFETT merkezi yağlama sistemi pompaları ile birlikte kullanılan, modüler yapıya sahip pilot kumandalı sıralama valfleridir. Pompadan çıkan yağ, sıra ile belirli dozlarda yağlama noktalarına bu valfler ile ulaştırılır. Yağlama işlemi 400 bar’a kadar, herhangi bir yağlama noktasının gerektirdiği basınçta gerçekleşir. Yağlama noktalarından herhangi birisinin tıkanması halinde valfler, bir sonraki yağlama noktasına pilot veremediği için sistem bloke olur. Yağlama işleminin kontrolü, valf üzerine bağlanarak kullanılan elektronik switch ya da mekanik gösterge ile takip edilebilmektedir. Sistem dahilinde bulunan elektronik kontrol kartları sayesinde arıza sinyali oluşturlur. Böylece yağlama işleminin durumu tam olarak kontrol altına alınmış olmaktadır. Progresif valfler modüler yapıya sahip olduklarından, çıkış sayıları ve doz miktarları gerektiği oranlarda ayarlanabilmektedir. Yağ miktarlarının ayarlanması piston çaplarının kombinasyonu, pompanın çalışma ve bekleme zamanlarının ayarlanması, körleme, köprüleme ve pulse sayma yöntemleri ile istenilen miktarlarda yapılabilmektedir. Progresif valfler ile yağlama noktaları arasındaki mesafe en fazla 2m olmalıdır. Ancak 2m ile 5m arasında bağlantı yapılması gerektiği durumlarda mutlaka valf çıkışlarına check-valve konulmalıdır.
  • pic1
   Elektronik Kontrol
   Sistemin kontrolü elektronik kontrol kartları ile yapılmaktadır. Bu elektronik kartlar, sistemde meydana gelebilecek olası arızaları, türlerine göre gösterebilmekte ve bunları kayıt altında tutabilmektedir. Pompanın çalışma ve bekleme zamanlarını saat, dakika ve saniye cinsinden ayarlayabilmenın yanında, bu çalışma periyodları üzerinde belirli oranlarda arttırım ve azaltım yapılabilmektedir. Kullanım ihtiyacına göre uzaktan erişimi mümkün hale getirebilen ek modüller sayesinde, elektronik kontrol kartlarının kullanımı kolaylaştırılabilmektedir

    

     
     
     

Options

shadows: